-
Producent
Często zadawane pytania

Piłka halowa - jak grać?

Gra w piłkę halową różni się od tradycyjnej piłki nożnej. Jest to szybka, dynamiczna gra, która wymaga dobrej kontroli piłki i szybkiego myślenia. Mecze rozgrywane są na mniejszych boiskach, a liczba zawodników w zespole jest zazwyczaj mniejsza niż w piłce nożnej. Ważne jest, aby skupić się na pracy zespołowej, technice prowadzenia piłki i szybkim podejmowaniu decyzji. Pamiętaj, aby zawsze stosować się do przepisów gry i szanować przeciwników oraz sędziów.

Jaki rozmiar piłki halowej?

Standardowy rozmiar piłki halowej to rozmiar 4, który jest nieco mniejszy niż standardowa piłka nożna (rozmiar 5). Średnica takiej piłki wynosi około 20-21 cm, a jej waga to około 400-440 gramów. Jest to idealny rozmiar do gry na mniejszych boiskach i umożliwia lepszą kontrolę oraz precyzję podczas gry.

Piłka halowa - ile trwa mecz?

Czas trwania meczu piłki halowej może się różnić w zależności od ligi i kategorii wiekowej, ale standardowo mecz dzieli się na dwie połowy po 20 minut każda. Czas gry jest mierzony w sposób ciągły, podobnie jak w koszykówce, co oznacza, że zegar nie jest zatrzymywany na przerwy w grze. W niektórych przypadkach, szczególnie w młodzieżowych ligach, czas gry może być skrócony.